Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz otworzyć swoją pralnię?

Pralnia to biznes, który wymaga sporych inwestycji i wiedzy, ale może przynosić bardzo duże zyski. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaplanowany, a oferta będzie trafiała w potrzeby klientów. Warto więc posłuchać rad profesjonalistów, takich jak firma Sovrana, która z powodzeniem już od dwudziestu lat funkcjonuje na rynku profesjonalnych usług pralniczych. Obecnie poza prowadzeniem własnych pralni, które cieszą się znakomitą opinią wśród klientów, Sovrana zajmuje się też sprzedażą nowych i używanych maszyn pralniczych a także ich profesjonalnym serwisem – zajmują się tym wykwalifikowani technicy. Sovrana proponuje też szeroki zakres usług doradczych dla tych, którzy chcą otworzyć własną pralnię, w tym pakiety szkoleń dla personelu, zarówno podstawowych, jak i bardziej specjalistycznych, dotyczących na przykład nowych technik prania. Bazując na doświadczeniu firmy Sovrana, możemy udzielić kilku rad tym, którzy chcą prowadzić swoją pralnię.

Lokal to podstawa. W Polsce rynek usług pralniczych nie jest jeszcze bardzo rozbudowany. Jeśli stawiamy na nowoczesną pralnię z szeroką ofertą idealnym miejscem będą na przykład centra handlowe, bo tam w naturalny sposób znajdziemy klientów, którzy chętnie przywiozą odzież do prania przy okazji zakupów. Warto też szukać lokali usługowych na nowo budowanych osiedlach – ich mieszkańcy są zainteresowani usługami wysokiej klasy i na pewno docenią bliskość pralni.
Wyposażenie jest kluczowe – nie ma mowy o wysokiej jakości usług, jeśli nie posiadamy odpowiednich, nowoczesnych urządzeń pralniczych. Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów, warto rozważyć zakup maszyn używanych, ale najlepszych firm – znajdziemy je w ofercie marki Sovrana. To lepsze rozwiązanie, niż kupowanie nowych urządzeń, ale gorszej jakości, z mniejszą liczbą funkcji, bo to znacząco ograniczy nam pole działania i możliwość skonstruowana bogatej oferty.

Oferta powinna być możliwie szeroka, choć oczywiście możemy wystartować z pakietem podstawowych usług, a z czasem wprowadzać kolejne propozycje. Standardem jest klasyczne pranie wodne oraz czyszczenie chemiczne. Warto też zainwestować w innowacyjną technologię wet cleaning – jest to pranie wodne będące alternatywa dla palni chemicznej, bo pozwala skutecznie czyścić wymagające materiały, takie jak jedwab czy skóra. Posiadanie urządzeń z systemem wet cleaning Sovrana pozwoli nam skutecznie konkurować na trudnym rynku profesjonalnych usług pralniczych oraz przyciągać klientów, którzy szukają nowoczesnych usług wysokiej jakości.


 

Podobne artykuły

Czy pralnia chemiczna to dobry sposób na biznes?.


Innowacje na rynku usług pralniczych – w co warto zainwestować?.


Pralnia chemiczna i pralnia wodna – jak powinny być wyposażone?.


Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz otworzyć swoją pralnię?.