Sovrana prezentuje trendy w branży pralniczej

Z punktu widzenia klienta pralnia to po prostu pralnia. Zwraca uwagę na to, czy obsługa jest sprawna, a odzież wyczyszczona starannie. Liczy się też oczywiście cena oraz czas realizacji zamówienia. Jednak w obrębie branży pralniczej widać wyraźnie, że pojawiają się nowe trendy. W pralnictwie wiele się w ostatnich latach zmieniło. Na bieżąco ze wszystkimi tymi trendami i zmianami jest firma Sovrana, która od lat specjalizuje się w szerokim zakresie usług związanych z branżą pralniczą. Sovrana oferuje między innymi sprzedaż nowych i używanych sprzętów do wyposażenia pralni. Gwarantuje też wsparcie w zakresie zakładania nowych punktów pralniczych – od wybrania lokalu, poprzez przygotowanie projektu aż po szkolenie personelu i wsparcie przy ułożeniu oferty dobranej do miejsca i grupy docelowej.
Dlatego to właśnie z marką Sovrana przygotowaliśmy krótki przegląd trendów z branży pralniczej.

Green Cleaning to trend, który obejmuje różnego rodzaju rozwiązania proekologiczne stosowane w branży pralniczej. A jest ich niemało. Zacznijmy od tego, że nowoczesne urządzenia takie jak pralnico – wirówki czy profesjonalne suszarki bębnowe są energooszczędne. W porównaniu z tymi, jakich używano jeszcze przed dekadą, zużywają one zdecydowanie mniej prądu, wody oraz detergentów. Oczywiście jest to nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też dla budżetu firmy, bo wiąże się z mniejszymi kosztami. Krótszy czas cyklu pralniczego pozwala też na realizację większej liczby zamówień w tym samym czasie, co oznacza większą zyskowność danej pralni.

Kolejną sprawą są agregaty do czyszczenia chemicznego, które działają w obiegu zamkniętym. Co to oznacza? Rozpuszczalniki, stosowane w procesie czyszczenia chemicznego pozostają w środku. Ich opary nie wydostają się na zewnątrz, są one zamrażane, a następnie o skropleniu odprowadzane do specjalnego pojemnika. Dzięki temu nie emituje się oparów trujących dla środowiska oraz szkodliwych także dla pracowników, którzy obsługują agregat. Jest to wiec bardzo ważna i pozytywna zmiana.

Warto też zwrócić uwagę na samą chemię stosowaną w branży pralniczej. Trwają prace nad tym, by uzyskać maksymalną skuteczność przy minimalnej szkodliwości dla środowiska. Nowością są rozpuszczalniki silikonowe, czyli na bazie naturalnej krzemionki. Są one w stu procentach biodegradowalne i nieszkodliwe.

Warto pamiętać, że jeśli zastosujemy w naszej pralni proekologiczne rozwiązania to trafimy do klientów, którzy są świadomymi konsumentami i zależy im na tym, by ich wybory nie były niszczące dla środowiska.

Wet cleaning to kolejny innowacyjny trend. O co chodzi? O technologie, które umożliwiają pranie w kąpieli wodnej rzeczy, które do tej pory można było jedynie czyścić chemicznie na sucho. Teraz dzięki systemom wet cleaning można stosować pranie wodne na przykład do jedwabiu, koronek, wełny czy wyrobów ze skóry naturalnej i licowej. Pranie wodne jest delikatniejsze i skuteczniejsze od czyszczenia chemicznego. Dlatego system wet cleaning znajduje się w ofercie coraz większej liczby pralni i jest zdecydowanie tendencją z bardzo dużym potencjałem.

Warto zainwestować szczególnie w system IBW dedykowany czyszczeniu i pielęgnacji wyrobów skórzanych, bo na pewno znajdziemy wielu klientów zainteresowanych tą innowacyjną usługą.