Nowoczesne technologie pralnicze – co musisz o nich wiedzieć?

Współczesne pralnie pełne są innowacyjnych technologii. Branża pralnicza rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego jeśli planujesz otwarcie biznesu w tej dziedzinie, musisz być na czasie z tym, co się w niej dzieje. Dlatego przygotowaliśmy krótki przegląd wraz ze specjalistami z firmy Sovrana, która zajmuje się od wielu lat projektowaniem, wyposażaniem i uruchamianiem pralni oraz prowadzeniem licznych usług wspierających w branży pralniczej. Eksperci z Sovrana o praniu wiedzą wszystko i warto skorzystać z ich doświadczenia.

Pranie wodne to absolutna klasyka gatunku. Jest to nadal podstawa działania każdej pralni i najchętniej wybierana przez klientów usługa. Nie oznacza to jednak, że nic się w tym zakresie nie zmienia. Przede wszystkim nowoczesne urządzenia do prania wodnego działają zdecydowanie szybciej, dzięki czemu cały proces prania i suszenia jest skrócony – oznacza to, że w tym samym czasie możemy zrealizować więcej zamówień, a większa efektywność to wyższe zyski firmy. Poza tym możliwe jest pranie w niższych temperaturach z zachowaniem identycznej skuteczności, co pozwala na minimalizację ryzyka uszkodzeń tkaniny podczas prania. Nowością jest też coraz szersze stosowanie ekologicznych detergentów. Biodegradowalne środki do prania cieszą się w tej branży coraz większym powodzeniem. Warto pamiętać, że klienci też coraz częściej zwracają uwagę na aspekt ekologiczny, dlatego może to wyróżniać naszą firmę na tle konkurencji.

Czyszczenie chemiczne na sucho to kolejna usługa ciesząca się dużą popularnością. Wiele osób korzysta z pralni tylko po to, by wyczyścić rzeczy, których nie mogą uprać w domowej pralce. Czyszczeni chemicznemu poddawane są na przykład wyroby skórzane i futra, a także spora część odzieży wierzchniej i ze specyficznych materiałów na przykład specjalistyczna odzież ochronna. Nowością jest stosowanie agregatów z obiegiem zamkniętym, dzięki czemu pracownicy pralni nie są już narażeni na kontakt z trującymi oparami, minimalizuje się też negatywny wpływ całego procesu na środowisko naturalne. Opary są poddawane mrożeniu a następnie skraplane – jako odpad niebezpieczny są następnie składowane na specjalnych strefach wysypisk. Nowością wchodzącą na rynek pralniczy jest technologia GreehEarth, w której wykorzystuje się substancje na bazie naturalnych komponentów – jest ona nietoksyczna i biodegradowalna, a czyści bardzo skutecznie.
Wet Celaning to innowacyjny system prania wodnego, który jest alternatywą dla czyszczenia na sucho. Dzięki niemu można w kąpieli wodnej prać ubrania, które do tej pory nie mogły być tak prane, na przykład wyroby skórzane, odzież z jedwabiu, czy delikatne, koronkowe stroje z misternymi zdobieniami.

System SoftWash charakteryzuje się możliwością precyzyjnego dobrania parametrów prania oraz krótkim cyklem. Z punktu widzenia biznesowego dużym atutem jest też fakt, że stosuje się oddzielne urządzenia piorące i czyszczące, dzięki czemu można ba procesy wykonywać jednocześnie, zwiększając efektywności działania naszej pralni. Warto też zaznaczyć, że technologia ta pozwala na skuteczne usuwanie nawet tłustych plam, przy jednoczesnym delikatnym traktowaniu pranej odzieży. Dzięki temu śmiało możemy mówić o rewolucji iw branży pralniczej.