Jakich środków używa się w pralni wodnej?

Choć współczesne domowe pralki są bardzo innowacyjne, to wciąż nie są w stanie poradzić sobie z każdym zabrudzeniem i każdym materiałem. Garnitur, płaszcz zimowy, suknia wyjściowa czy odzież skórzana wciąż potrzebują specjalistycznego traktowania. Co więcej, pralka domowa nie przyda się również do czyszczenia dużej ilości odzieży roboczej czy bielizny hotelowej. Na szczęście są pralnie wodne, w których z łatwością można pozbyć się plam z dużej ilości odzieży. Jest to nie tylko świetny punkt usługowy, ale też dobry pomysł na biznes. Oczywiście będzie nam potrzeba kilku rzeczy, jak np. specjalnych środków chemicznych do pralni wodnej.

Pralnia wodna działa podobnie do tradycyjnej pralki, która pierze przy użyciu wody i detergentów. Wyczyszczone w ten sposób tekstylia są potem poddane dalszej pielęgnacji w postaci prasowania żelazkiem lub mogą być też przepuszczone przez magiel. A więc proces prania wodnego oparty jest na tradycyjnym praniu, jest on jednak trochę bardziej rozbudowany i zautomatyzowany. Dodatkowo wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt i specjalne detergenty. To w znacznej mierze od wykorzystanych środków chemicznych zależy skuteczność i jakość przeprowadzonego procesu czyszczenia. Firma Sovrana oferuje specjalistyczne produkty, które wspomogą działanie każdej pralni wodnej.

Jakie środki chemiczne są potrzebne?
Właściciele pralni wodnej będą potrzebować przede wszystkim uniwersalnych płynów do prania wstępnego, jak i głównego. Następny niezbędny produkt to uniwersalne proszki piorące. Z cięższymi plamami świetnie radzą sobie wszelkiego rodzaju odtłuszczacze, jak tenzydowe produkty do usuwania w praniu wodnym zabrudzeń tłuszczowych, jak smary i oleje. Na plamy białkowe najlepiej nadają się enzymatyczne dodatki do prania wodnego usuwające zabrudzenia białkowe, jak krew, pot czy mocz, a więc te, pochodzenia biologicznego. Różnego rodzaju plamy barwnikowe usuną produkty przeznaczone do usuwania w praniu wodnym zabrudzeń barwnikowych, jak trawa, kawa, herbata, sosy czy soki. Warto zaopatrzyć się w produkty wspomagające, które przeznaczone są do prania wodnego o działaniu wspomagającym i wybielającym tkaniny w praniu wodnym.

Zainwestuj w produkty wykańczające
Mowa o wszelkiego rodzaju środkach, które chronią tkaniny i nadają im lepszy wygląd, strukturę oraz zapach już po procesie prania. Będą to więc środki ochronne, które zapobiegają filcowaniu się tkanin; neutralizatory, usuwające pozostałości alkaliczne na tkaninach i zmniejszające tworzenie nieorganicznych osadów na włóknach tkanin; produkty zmiękczające do tkanin o właściwościach antystatycznych oraz zapachowych. Warto wspomnieć też o apreturze, czyli środkach chemicznych do uszlachetniania materiału oraz podnoszących właściwości użytkowe tkanin. Równie ważne są wszelkiego rodzaju impregnaty, które nadają tkaninom właściwości wodo- i olejoodporne.