Czy pralnia chemiczna to dobry sposób na biznes?

Pralnia chemiczna to pomysł, który rzadko jako pierwszy wpada do głowy tym, którzy szukają pomysłu na własny biznes. Rynek pralniczy w Polsce nie jest jeszcze dobrze rozwinięty, ale to właśnie może być największym atutem dla potencjalnego właściciela prali chemicznej. Ile trzeba zainwestować w taką firmę? Do kogo kierować swoje usługi? Na co zwrócić uwagę, by pralnia chemiczna przynosiła zysk?

Zacznijmy od tego, że pralnia chemiczna to nie jest firma, którą otworzymy z małymi nakładami finansowymi. Na wyposażenie tego typu zakładu oraz przeszkolenie personelu musimy przygotować około 300 tysięcy złotych – w tej branży jakość urządzeń i stosownych środków jest kluczowa dla powodzenia biznesu. Warto jednak pamiętać, że zawsze możemy ubiegać się o dotację na otwarcie działalności lub skorzystać z preferencyjnych pożyczek dla nowych firm, jeśli tylko wykażemy w biznesplanie, że firma będzie przynosiła stabilne dochody.

Ponieważ rynek usług pralniczych jest specyficzny, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy takiej jak Sovrana – to eksperci, którzy od 20 lat zajmują się branża pralniczą. Posiadają liczne rozwiązania, które pomogą osobom nowym w tym biznesie. Są to między innymi szkolenia. Na poszczególnych szkoleniach można poznać techniki prania wodnego i czyszczenia chemicznego oraz obsługi urządzeń – są to sprawy bardzo istotne, dlatego warto nie tylko samemu się przeszkolić, ale wykupić pakiet szkoleń także dla pracowników. Warto pamiętać, że błędy w obsłudze urządzeń czy stosowaniu produktów czyszczących mogą doprowadzić do zniszczenia powierzonej odzieży, a to oznacza duże koszty dla firmy, a także problem z negatywną opinią, która znacząco utrudni zdobywanie klientów. Oczywiście na starcie możemy skorzystać ze szkoleń podstawowych o takiej tematyce jak: obsługa i wykorzystywanie komputerowego systemu obsługi klienta i zarządzania pralnią czy stosowanie środków chemicznych i obsługa urządzeń pralniczych. Z czasem warto zdobyć fachową wiedzę np. o czyszczeniu dywanów czy odzieży skórzanej, by móc rozszerzyć zakres świadczonych usług. To także oferuje Sovrana.

Sovrana może służyć też wsparciem przy otwieraniu pralni samoobsługowej – współpracuje w tym zakresie z uznaną marką Speed Queen, która prowadzi pralnie samoobsługowe na całym świecie. Firma oferuje też wsparcie w zakresie serwisu urządzeń pralniczych. Oddając maszyny do reperacji w firmie Sovrana masz pewność, że zajmą się nimi wykwalifikowani technicy specjalizujący się w urządzeniach branży pralniczej.