Nowoczesne wyposażenie pralni – co powinno się w niej znaleźć?

Nowoczesna pralnia różni się znacząco od pralni, jakie znamy sprzed wielu lat – choć takie tradycyjne zakłady nadal funkcjonują, często jako firmy rodzinne i mają swoich wiernych klientów, którzy nie wyobrażają sobie, by mieli oddać pościel do prania i maglowania w innym miejscu. Jednak łodzi klienci mają już inne oczekiwania i stawiają na nowoczesne oralnie wyposażone w innowacyjny sprzęt. Sprzedażą takiego osprzętu zajmuje się firma Sovrana – lider na rynku profesjonalnych usług pralniczych w Polsce. Sovrana już od dwudziestu lat zajmuje się różnymi segmentami branży pralniczej – nie tylko oprowadzi własne pralnie i organizuje profesjonalne szkolenia, ale też oferuje sprzedaż nowych i używanych maszyn pralniczych, a także oferuje ich serwisowanie – firma zatrudnia wykwalifikowanych techników, którzy specjalizują się w tego typu urządzeniach. Można tu też liczyć na doradztwo dotyczące tego, w jakie urządzenia powinniśmy wyposażyć pralnię. Oto przegląd podstawowego sprzętu.

Park maszynowy pralni wodnej jest nie jest bardzo rozbudowany. Podstawowy sprzęt to pralnico – wirówki Kluczową sprawą jest programator, który umożliwia ustawianie parametrów, takich jak temperatura wody, liczba obrotów czy liczba cykli prania. Ważne, by poza gotowymi programami, które są oczywiście niezwykle przydatne, programator pozwalał też na manualną regulację poszczególnych parametrów. Dzięki temu wykwalifikowani pracownicy potrafią perfekcyjnie dopasować je do rodzaju czyszczonej odzieży, nawet jeśli mają do czynienia z tkaninami nietypowymi lub wymagającym szczególnego traktowania. Wybierając pralnico – wirówkę musimy tez zdecydować się, jaki tonaż prania dzienny i miesięczny planujemy, bo od tego zależy ładowność maszyny. Suszarka to kolejny bardzo ważny sprzęt. Również tutaj kluczowy jest precyzyjny programator. Mamy też do wyboru suszarki o podgrzewie elektrycznym, gazowym i parowym.

Stół do prasowania to także niezbędny element wyposażenia pralni. Zwykle posiada on prowadnice, które ułatwiają manewrowanie żelazkiem – musimy pamiętać, że sprzęt do profesjonalnego prasowania jest zdecydowanie cięższy od domowych żelazek. Stół do prasowania powinien też mieć funkcję nadmuchu i odciągu, która ułatwia pracę, a także jest bardzo przydatna, gdy pracujemy z bardziej wymagającymi typami odzieży.

W profesjonalnej palni powinien się też znaleźć manekin do formowania odzieży. Jest on niezbędny, by nadać idealny kształt odzieży wierzchniej, garniturom czy marynarkom. Dzięki licznym programom wystarczy zaledwie kilkanaście sekund, by odzież została idealnie uformowana. To znacząco przyspiesza pracę, co przekłada się na większe obroty pralni.