Pranie wodne i farbowanie odzieży skórzanej – poznaj ofertę marki Sovrana

Panie odzieży skórzanej zwykle kojarzy się z czyszczeniem chemicznym. I rzeczywiście, jeszcze do niedawna niemal wszystkie pralnie oferowały tylko tę formę czyszczenia ubrań wykonanych ze skóry licowej czy zamszowej. W ofercie marki Sovrana, która specjalizuje się w profesjonalnych usługach pralniczych pojawił się jednak system wet cleaning, który pozwala na pranie wodne nawet bardzo delikatnych i wymagających włókien, a także skóry. Jest to usługa innowacyjna, którą warto wprowadzić w swojej pralni, jeśli chcemy przyciągnąć klientów szeroką ofertą. Może ona uzupełniać czyszczenie chemiczne lub całkowicie je zastąpić. Warto jednak pamiętać, że część klientów to tradycjonaliści, którzy potrzebują czasu, by przekonać się do usług opartych na nowych technologiach. Szczególnie, że przez lata uważano pranie wodne za niebezpieczne dla odzieży skórzanej.

System wet cleaning oferowany przez markę Sovrana różni się jednak znacząco od klasycznego prania wodnego. Przede wszystkim dzięki temu, że posiada Komputer Full Control w pralnico – wirówkach. Dzięki temu pracownicy pralni nie muszą ograniczać się do korzystania z gotowych programów zaproponowanych przez producenta urządzenia, tylko mogą bardzo precyzyjnie zaplanować proces prania, ustawiając wszystkie parametry tak, by dobrać je idealnie do pranej odzieży. Co ważne, w ten sam system wyposażona jest suszarka bębnowa, co pozwala na pełną kontrolę także nad procesem suszenia.

Dlaczego warto wybrać system wet cleaning? Przede wszystkim jest on bardziej przyjazny dla środowiska niż czyszczenie chemiczne. Co ważne, jest też znacznie skuteczniejszy w doczyszczaniu odzieży skórzanej z trudnych plam i zabrudzeń, takich jak plamy z krwi, wymiocin, wina, herbaty, kawy, lodów czy jajek. Przy praniu w technologii wet cleaning łatwo uporamy się nie tylko z brudem, ale też z nieprzyjemnymi zapachami. Co ważne, podczas prania wodnego skóra nie traci swojej oryginalnej faktury, koloru i miękkości, jak może to mieć miejsce przy czyszczeniu chemicznym. W konsekwencji nie jest potrzebny tak długi etap ponownego jej uszlachetniania po czyszczeniu.

Na uwagę zasługuje też możliwość wykorzystania technologii wet cleaning do farbowania odzieży skórzanej. Dzięki farbowaniu w kąpieli wodnej bez trudu uzyskamy idealnie równomierne rozłożenie koloru i jego głębokie wniknięcie w strukturę skóry. W taki sam sposób możem też nasycić skórę środkami impregnującymi, choć oczywiście możemy ten etap wykonać także w kabinie do impregnacji, używając manekina i pistoletu natryskowego.