Pralnia samoobsługowa – nowy fenomen w Polsce

W Polsce niedawno pojawiły się pralnie samoobsługowe. Na razie możemy je spotkać w największych miastach, głownie w Warszawie. Za wprowadzeniem ich do naszego kraju stoi Sovrana – firma z dużym doświadczeniem w branży pralniczej, skupiająca się na innowacjach na tym rynku. Nic więc dziwnego, że to właśnie Sovrana została polskim przedstawicielem Speed Queen i wspiera wdrażanie tej koncepcji na polskim rynku.

Jak działa pralnia samoobsługowa? Czy warto ją prowadzić? Jak otworzyć pralnię samoobsługową? Na co zwracać uwagę, by nasza pralnia samoobsługowa odniosła sukces? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika przygotowanego we współpracy z doradcami z firmy Sovrana.

Czy pralnia samoobsługowa to dobry pomysł na biznes?
Przegląd trendów w branży pralniczej pokazuje, że pralnie samoobsługowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Polski rynek także jest już gotowy na te rozwiązania. Zmieniająca się struktura społeczna oraz styl życia mieszkańców dużych polskich miast nie odbiegają znacząco od analogicznych czynników w krajach zachodnich, co oznacza, że także u nas znajdą się konsumenci zainteresowani takimi rozwiązaniami. Dodatkowo, także w innych branżach widzimy rosnące zainteresowanie usługami, które nie wymagają interakcji z personelem – samoobsługowe kasy w sklepach, aplikacje pozwalające na zamówienie różnego typu produktów – taki jest kierunek zmian w handlu i usługach, a pralnie samoobsługowe wpisują się znakomicie w ten nurt.

Co ważne, w Polsce wciąż jeszcze jest ich stosunkowo niewiele, dlatego to dobry moment na wejście w ten biznes i zdobycie ugruntowanej pozycji na rynku pralniczym.

Dla kogo przeznaczona jest pralnia samoobsługowa?
Oczywiście z takiej pralni może skorzystać każdy, jednak obserwacje poczynione w innych krajach pozwalają na wyłonienie i opisanie kilku grup, które są szczególnie zainteresowane tą usługą

• Młodzi, zapracowani single z dużych miast. Chętnie przenoszą wiele elementów swojego życia poza dom – posiłki, pranie itp.
• Osoby mobilne, w podróży, pracujące z różnych miejsc, tak zwani cyfrowi nomadzi. Pralnia samoobsługowa uniezależnia ich od oferty hotelu czy innego miejsca, gdzie nocują
• Studenci – pralki w domach studenckich są często słabej jakości i bardzo oblegane, w pralni samoobsługowej można wyprać szybko, w przyjemnych warunkach i w dobrej jakości sprzęcie, a czas spędzony na czekaniu na gotową odzież przeznaczyć na przykład na naukę do egzaminu.
• Turyści. Pralnie hotelowe są drogie, w tanich hostelach niekiedy nie ma pralek. Polskę odwiedza coraz więcej osób, w tym podróżujących tanio, są oni naturalnym targetem pralni samoobsługowych, szczególnie że zwykle mają już nawyk korzystania z nich w innych krajach.
• Osoby mające do wyprania rzeczy, które nie mieszczą się w domowej pralce – koce, narzuty itp.
• Osoby, mające dużo dzieci – zwykła domowa pralka może nie poradzić sobie z taką ilością prania, pralnia samoobsługowa będzie dobrym uzupełnieniem i ratunkiem, gdy brudne rzeczy wysypują się już z pojemnika.

Jak otworzyć pralnię samoobsługową?
Jeśli chcesz otworzyć punk usługowy oparty na tej zasadzie, najlepiej jest wybrać już sprawdzone rozwiązania. Pralnie samoobsługowe Speed Queen funkcjonują w wielu miastach na całym świecie, są więc rozwiązaniem już sprawdzonym i dopracowanym w każdym calu. Jeśli chcesz skorzystać z koncepcji pralni samoobsługowej pod klucz, skontaktuj się z doradcami z Sovrana, by omówić wszystkie szczegóły.