Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz otworzyć swoją pralnię?

Pralnia to biznes, który wymaga sporych inwestycji i wiedzy, ale może przynosić bardzo duże zyski. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaplanowany, a oferta będzie trafiała w potrzeby klientów. Warto więc posłuchać rad profesjonalistów, takich jak firma Sovrana, która z powodzeniem już od dwudziestu lat funkcjonuje na rynku profesjonalnych usług pralniczych. Obecnie poza prowadzeniem własnych pralni, które cieszą się znakomitą opinią wśród klientów, Sovrana zajmuje się też sprzedażą nowych i używanych maszyn pralniczych a także ich profesjonalnym serwisem – zajmują się tym wykwalifikowani technicy. Sovrana proponuje też szeroki zakres usług doradczych dla tych, którzy chcą otworzyć własną pralnię, w tym pakiety szkoleń dla personelu, zarówno podstawowych, jak i bardziej specjalistycznych, dotyczących na przykład nowych technik prania. Bazując na doświadczeniu firmy Sovrana, możemy udzielić kilku rad tym, którzy chcą prowadzić swoją pralnię.

Lokal to podstawa. W Polsce rynek usług pralniczych nie jest jeszcze bardzo rozbudowany. Jeśli stawiamy na nowoczesną pralnię z szeroką ofertą idealnym miejscem będą na przykład centra handlowe, bo tam w naturalny sposób znajdziemy klientów, którzy chętnie przywiozą odzież do prania przy okazji zakupów. Warto też szukać lokali usługowych na nowo budowanych osiedlach – ich mieszkańcy są zainteresowani usługami wysokiej klasy i na pewno docenią bliskość pralni.
Wyposażenie jest kluczowe – nie ma mowy o wysokiej jakości usług, jeśli nie posiadamy odpowiednich, nowoczesnych urządzeń pralniczych. Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów, warto rozważyć zakup maszyn używanych, ale najlepszych firm – znajdziemy je w ofercie marki Sovrana. To lepsze rozwiązanie, niż kupowanie nowych urządzeń, ale gorszej jakości, z mniejszą liczbą funkcji, bo to znacząco ograniczy nam pole działania i możliwość skonstruowana bogatej oferty.

Oferta powinna być możliwie szeroka, choć oczywiście możemy wystartować z pakietem podstawowych usług, a z czasem wprowadzać kolejne propozycje. Standardem jest klasyczne pranie wodne oraz czyszczenie chemiczne. Warto też zainwestować w innowacyjną technologię wet cleaning – jest to pranie wodne będące alternatywa dla palni chemicznej, bo pozwala skutecznie czyścić wymagające materiały, takie jak jedwab czy skóra. Posiadanie urządzeń z systemem wet cleaning Sovrana pozwoli nam skutecznie konkurować na trudnym rynku profesjonalnych usług pralniczych oraz przyciągać klientów, którzy szukają nowoczesnych usług wysokiej jakości.