Ekologicznie i oszczędnie. Dlaczego warto inwestować w nowe technologie w branży pralniczej?

Prowadzisz pralnię? Rozważasz dopiero wejście w tę branżę i otwarcie swojego punktu usługowego? Jeśli zastanawiasz się nad tym, na co postawić, by biznes był dochodowy a klientów nie zabrakło, to przygotowaliśmy dla Ciebie małą podpowiedź. Eksperci z firmy Sovrana, lidera w branży pralniczej, sugerują, żeby zainwestować w innowacyjne technologie. Nowoczesna pralnia jest przyjazna dla środowiska. Jednocześnie, wedle rad firmy Sovrana, nowoczesny sprzęt i technologię przekładają się na znacznie wyższe zyski. Omówmy to na kilku przykładach.

Nowoczesne agregaty do czyszczenia chemicznego. Czyszczenie chemiczne to wciąż usługa, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W czasach powszechnej dostępności wysokiej klasy pralek automatycznych decydowanie mniej osób jest zainteresowanych korzystaniem z usług pralni do codziennego prania odzieży. Do pralni oddawane są przede wszystkim te rzeczy, których nie można wrzucić do prali, a więc wymagające czyszczenia chemicznego. Jakie? Na przykład odzież wierzchnia typu płaszcze, garnitury, wyroby skórzane, odzież jedwabna i wełniana.

Do tej pory czyszczenie chemiczne wymagało długiego cyklu, było też bardzo obciążające dla otoczenia, bo wydobywały się szkodliwe opary – dotykało to zarówno osób pracujących w pralni jak i środowiska. Warto zainwestować w nowoczesny agregat, który działa w obiegu zamkniętym. Oznacza to, że rozpuszczalniki używane w procesie czyszczenia pozostają w środku. Ich opary są poddawane działaniu niskiej temperatury, co prowadzi do ich skroplenia, a po skropleniu odpady są odprowadzane do specjalnego pojemnika, co umożliwia ich późniejsze bezpieczne odtransportowanie na składowisko materiałów niebezpiecznych i toksycznych. Warto zaznaczyć, że nowoczesne agregaty mają też niższe zużycie energii elektrycznej, a pełen cykl czyszczenia jest krótszy. Dzięki temu pralnia może przy jednym agregacie obsłużyć więcej zamówień, a to oznacza wyższe obroty danego punktu usługowego, czyli to, do czego dąży każdy przedsiębiorca.

Bardzo dobrą inwestycją są też urządzenia z segmentu wet cleaning. Co to jest? Jest to innowacyjna technologia stanowiąca alternatywę dla klasycznego prania chemicznego. Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań zamiast czyścić na sucho można delikatne tkaniny, wełnę czy skórę prać w kąpieli wodnej. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim pranie w kąpieli wodnej pozwala na skuteczne czyszczenie i odplamianie będące zdecydowanie delikatniejszym niż przy użyciu rozpuszczalników chemicznych w czyszczeniu na sucho. A to oznacza mniejsze ryzyko naruszenia struktury czyszczonej odzieży. Poza tym w kąpieli wodnej używa się mniej agresywnych detergentów, jest to wiec rozwiązanie proekologiczne, a klienci coraz częściej zwracają na to uwagę.

Co ważne, w ramach systemu wet cleaning funkcjonuje system IBW przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji wyrobów ze skóry, tak zamszowej, jak i licowej. Inwestycja w ten system pozwoli Ci na wyróżnienie się na tle konkurencji, bo z pewnością nie zabraknie chętnych na tę usługę. W systemie tym możesz nie tylko skutecznie czyścić skórę, ale też ją farbować, poddawać procesom uszlachetniania i impregnacji znacznie efektywniej niż w procesach czyszczenia na sucho.