Pralnia wodna – jak powinna być zorganizowana?

Pralnia wodna to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów pralni. Choć często w danym punkcie oferowane są też innego rodzaju usługi, na przykład czyszczenie chemiczne, czy czyszczenie tapicerek i dywanów, to właśnie klasyczne pranie w wodzie jest tym, co stanowi oś danego biznesu. Choć teraz niemal każdy ma w domu pralkę automatyczną z ogromną liczbą programów, profesjonalny sprzęt pralniczy daje zupełnie inne możliwości, dlatego zainteresowanie pralniami nie maleje.
Jak wynika z analiz prowadzonych przez firmę Sovrana, zajmującą się rynkiem pralniczym od ponad dwudziestu lat, w kwestii prania wodnego najistotniejsze jest, żeby dobrze zorganizować cały proces oraz wybrać odpowiedni sprzęt i detergenty. Tylko to gwarantuje nam wysoką jakość usług oraz wynikającą z tego satysfakcję klientów.

Jak powinna być zorganizowana pralnia wodna?
Jeśli chcesz otworzyć swoją pralnię wodną, warto skorzystać z usług doradczych świadczonych przez firmę Sovrana. Jej eksperci pomogą Ci wybrać idealny lokal, a także zaprojektować go i urządzić w optymalny sposób.

Co musisz wiedzieć o praniu wodnym, jeśli chcesz wejść w ten biznes? Podstawowy sprzęt to oczywiście pralnico – wirówki. Przemysłowe pralki różnią się od domowych przede wszystkim pojemnością – na rynku znajdziemy takie, w których mieści się nawet kilkaset kilogramów prania! Oczywiście większość punktów usługowych nastawionych na indywidualnych klientów wybiera pralki o nieco mniejszej ładowności. Kluczowym elementem pralnico – wirówki jest programator. Ważne, by poza licznymi programami automatycznymi, które są bardzo wygodne w użyciu, posiadał on opcję manualnego ustawiania wszystkich parametrów, co pozwala nam perfekcyjnie dopasować je do wymogów danego rodzaju odzieży, stopnia zabrudzenia itp.

Programator jest bardzo istotnym elementem także w przypadku suszarki, która również stanowi podstawie wyposażenie każdej pralni. Ważne, by moc dobrać temperaturę suszenia oraz stopień usuwania wilgotności. Suszenie musi być też delikatne dla garderoby.

Stół do prasowania i manekin do prasowania to kolejne sprzęty, których w pralni nie może zabraknąć, bo po praniu wodnym klient chce otrzymać swoją odzież w idealnym stanie. Nadmuch i odciąg są tymi funkcjami stołu do prasowania, które przyspieszają pracę oraz pomagają osiągnąć efekt idealnego wygładzenia i wymodelowania odzieży. Ważny jest też rzecz jasna dobór żelazka. Te profesjonalne zwykle umieszczane są na prowadnicy, co ułatwia manewrowanie nimi, szczególnie że ważą one zdecydowanie więcej niż żelazka, jakich powszechnie używamy w swoich domach.

Manekin do prasowania i formowania powinien znaleźć się w pralni, która chce przyjmować takie elementy garderoby jak marynarki, płaszcze czy koszule. Dobrej jakości manekin szybko nadaje właściwą formę, dzięki czemu nie trzeba już prasować odzieży żelazkiem. Znacząco przyspiesza to pracę, a to przekłada się na możliwość realizacji większej liczby zamówień, czyli wpływa na wydajność pralni i jej obroty.

Oczywiście w pralni ważne są też elementy, które wiążą się nie z samą technologią czyszczenia odzieży, a z obsługą klienta. Dla sprawnej i szybkiej obsługi warto zainwestować w szatnię automatyczną z wyszukiwaniem komputerowym oraz w skuteczny system znakowania odzieży. Wsparcie w tych kwestiach także gwarantuje firma Sovrana.