Wet Cleaning System – co to jest?

Wet Cleaning System to innowacja w profesjonalnych usługach pralniczych oferowana przez firmę Sovrana. Marka ta obecna jest na rynku od dwudziestu lat i oferuje szeroki zakres usług związanych z profesjonalnym praniem – od prowadzenia własnych pralni, poprzez sprzedaż nowych i używanych urządzeń pralniczych aż do kompleksowego doradztwa przy zakładaniu pralni i szkoleń dla przedsiębiorców oraz pracowników tej branży. Śmiało można powiedzieć, że w firmie Sovrana o praniu wiedzą wszystko! Nic więc dziwnego, że to właśnie Sovrana wdrożyła innowacyjny system prania wodnego, który jest alternatywą dla czyszczenia chemicznego.

Jeszcze do niedawna czyszczenie chemiczne było jedną możliwością, by usunąć zabrudzenia z materiałów bardzo delikatnych i wymagających czy z odzieży skórzanej. Wet cleaning to technologia prania wodnego, której możemy użyć nawet do prania delikatnych ubrań z naturalnego jedwabiu czy puchowych kurtek. Z racji tej uniwersalności, warto wdrożyć tę technologię w swojej palni, szczególnie gdy chcemy przyciągać klienta innowacyjnymi usługami na najwyższym poziomie.

Jak to możliwe, że wet cleaning pozwala na pranie w wodzie tak róż nich materiałów? Jest to zasługa systemu Komputer Full Control, który umożliwia ustawienie wszystkich parametrów pralnico – wirówki tak, by były one idealnie dobrane do czyszczonej odzieży. Rzecz jasna możemy też skorzystać z licznych specjalistycznych programów zaprojektowanych przez producenta. Te same opcje posiadają suszarki, a więc i na tym etapie delikatna odzież jest bezpieczna. Co ważne, w systemie wet cleaning Sovrana używa się znacznie łagodniejszych detergentów niż w tradycyjnym praniu wodny, co także pozytywnie wpływa na kondycję czyszczonej odzieży. Nie zmniejsza to jednak w żaden sposób skuteczności prania. Co więcej – w przypadku odzieży skórzanej wet cleaning lepiej radzi sobie z plamami z krwi, kawy czy wina niż klasyczne czyszczenie chemiczne. Dzięki zastosowaniu łagodniejszych środków wet cleaning jest procesem bardziej przyjaznym dla środowiska niż czyszczenie chemiczne. Detergenty te są też mnie inwazyjne z punktu widzenia alergików.

Warto też podkreślić, że usuwanie zabrudzeń nie jest jedyną opcją, jaką oferuje ten system. W przypadku odzieży skórzanej możemy użyć kąpieli wodnej do farbowania skóry. Efekt będzie znakomity, bo dzięki dobrze dobranym parametrom kolor rozkłada się równomiernie oraz głęboko wnika, co czyni go trwałym. Tej samej metody możemy też użyć, by wyczyszczoną odzież skórzaną pokryć środkiem impregnującym.

Oczywiście po skończonym praniu i suszeniu ubrania są starannie formowane na manekinie do prasowania, gdzie odzyskują swój pierwotny kształt.