Nowości na rynku pralniczym. Przedsiębiorco, te trendy musisz znać!

Co nowego słychać w branży pralniczej? Nowe trendy na rynku prezentują eksperci z firmy Sovrana.

Sovrana to grono ludzi, którzy o praniu i branży pralniczej wiedzą chyba wszystko! Nic w tym dziwnego, skoro działają w niej już od ponad dwóch dekad. Przez ten czas firma Sovrana poznała różne części rynku pralniczego – od otwierania i prowadzenia własnych pralni, aż po sprzedaż konceptu pralni przedsiębiorcom, czy współpraca z zagranicznymi producentami sprzętów przy wprowadzaniu ich na rynek polski. Obecnie w zakresie działalności marki Sovrana znajduje się wszechstronne wsparcie dla przedsiębiorców z rynku pralniczego obejmujące między innymi pomoc w uruchomieniu własnej pralni, w tym pralni samoobsługowej w ramach franczyzy Speed Queen, wsparcie przy konstruowaniu oferty punktu usługowego, konserwację oraz serwis sprzętu aż do szkoleń dla pracowników pralni zarówno na poziomie podstawowym jak i specjalistycznym. Firma zajmuje się też dystrybucją detergentów i rozpuszczalników używanych do profesjonalnych urządzeń pralniczych.

Z taką wiedzą i wszechstronnym doświadczeniem Sovrana śmiało może uważać się za eksperta na rynku, który zna najnowsze trendy. Oto, na co warto zwracać uwagę jako na najbardziej perspektywiczne w branży.

Pralnie samoobsługowe na świecie są dobrze, w Polsce nadal traktowane są jako nowinka, ale ich liczba wciąż rośnie. Jeśli chcesz otworzyć pralnię samoobsługową, pomoże Ci w tym Sovrana – firma wdraża w Polsce pralnie Speed Queen. Nowoczesne pralnie samoobsługowe z pewnością będą zajmowały coraz większy segment rynku, bo idealnie pasują do wielkomiejskiego stylu życia, w którym coraz więcej elementów codziennego życia dzieje się poza domem. Są też chętnie wykorzystywane przez turystów i osoby podróżujące. Coraz chętniej zaglądają do nich też studenci, którzy wolą nowoczesne lokale od stania w kolejce do pralki w akademiku.

Wet cleaning jako alternatywa dla czyszczenia chemicznego. Choć czyszczenie chemiczne wciąż jest jedną z najpopularniejszych usług w polskich pralniach, powoli wypierają tę technologie innowacje spod znaku wet cleaning. Jest to technologia, która umożliwia zastąpienie czyszczenia chemicznego przy użyciu rozpuszczalników praniem wodnym. Dzięki bardzo nowoczesnym urządzeniom z rozbudowanym programatorem i systemem kontroli parametrów prania oraz dozowania detergentów w kąpieli wodnej można czyścić nawet tak delikatne tkaniny jak jedwab czy aksamit oraz wyroby ze skóry naturalnej. Pod względem skuteczności czyszczenia wet cleaning nie ustępuje czyszczeniu chemicznemu, jest natomiast delikatniejszy dla odzieży. Atutem jest też fakt, iż wet cleaning jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla środowiska niż czyszczenie chemiczne w agregacie. 

Ekstrakcyjne czyszczenie dywanów to przykład nowoczesnych technik dywanowych, które budzą duże zainteresowanie klientów, szczególnie, że dywany i wykładziny znów stały się modne i coraz częściej pojawiają się w naszych wnętrzach. Dlatego ekstrakcyjne czyszczenie oparte na dogłębnym czyszczeniu mechanicznym oraz działaniu silnych rozpuszczalników usuwających brud jest tym elementem oferty, na który warto stawiać w swojej pralni. Śmiało możemy przewidywać, że liczba osób zainteresowanych ta usługą będzie rosła.