Jak wyposażyć pralnię chemiczną?

Uruchomienie własnej pralni chemicznej może być bardzo dochodowym biznesem. Sukces firmy z tej branży jest jednak uzależniony od kilku czynników. Jedną z ważniejszych kwestii stanowi odpowiednia lokalizacja pralni oraz typ zajmowanego lokalu. Najwięcej zarabiają oczywiście pralnie funkcjonujące w dużych miastach, przede wszystkim te znajdujące się w centrach oraz w bogatszych dzielnicach. Równie ważnym czynnikiem jest zakres oferowanych usług, a ten jest już bezpośrednio związany z wyposażeniem samej pralni. To właśnie wyposażenie lokalu najczęściej spędza sen z powiek przyszłym właścicielom pralni. Myśląc o uruchomieniu własnego biznesu warto dowiedzieć się, jakie sprzęty powinny znaleźć się w pralni chemicznej.

Skąd wziąć sprzęt do pralni chemicznej?
Pierwszym pytaniem, jakie nasuwa się w kontekście wyposażenia pralni chemicznej, to gdzie kupić sprzęt pralniczy. Według nas najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych firm zajmujących się sprzedażą wyposażenia do pralni chemicznych. Podejmując z nimi współpracę możemy liczyć na eksperckie porady z zakresu technologii pralniczej oraz pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań dla naszej działalności. W zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych, możemy zdecydować się na sprzęt nowy bądź używany. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z uruchomieniem bądź prowadzeniem pralni chemicznej, warto skorzystać z porady doświadczonych profesjonalistów.

Maszyny piorące
Podstawowym elementem wyposażenia pralni chemicznej są oczywiście maszyny piorące. Dlatego lokal należy przede wszystkim wyposażyć w specjalne pralko-suszarki, nazywane też agregatami chemicznymi. To właśnie w nich odbywa się cały proces czyszczenia chemicznego. Po zakończeniu prania używane środki chemiczne są w bezpieczny sposób usuwane i utylizowane, dzięki czemu nie stanowią żadnego zagrożenia dla środowiska.

Kabiny detaszerskie
Kolejnym obowiązkowym elementem wyposażenia pralni chemicznej są stoły i kabiny detaszerskie. To właśnie tutaj odbywają się pierwsze czynności związane z oczyszczaniem materiału: a więc wstępne usuwanie najcięższych zabrudzeń i plam.

Stoły prasowalnicze oraz manekiny
W pralni chemicznej niezbędne jest stosowanie profesjonalnych stołów prasowalniczych oraz specjalnych manekinów formujących. To tutaj wyprana i wysuszona odzież przechodzi dokładne prasowanie, dzięki czemu może być oddana klientowi w idealnym stanie.

Wytwornice pary
Oprócz stołów i manekinów do prasowania odzieży konieczne jest także wykorzystanie urządzeń wytwarzających parę. Specjalistyczne wytwornice pary są niezbędnym elementem wyposażenia każdej pralni. Ich obecność umożliwia dostarczenie pary do wszystkich urządzeń, które są stosowane do prasowania.