W co inwestować w czasach kryzysu? Czas na pralnie samoobsługowe!

Zastanawiasz się, jaki typ usług jest odporny na zawirowania gospodarcze i trudności rynkowe? Chcesz zarabiać bez konieczności zatrudniania pracowników i intensywnego angażowania się w pracę? Rozważ kwestię inwestycji w pralnię samoobsługową.

Pralnia samoobsługowa – czym jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w zasadzie jest pralnia samoobsługowa. Cała koncepcja opiera się na tym, że klienci w dogodnej dla siebie porze dnia idą do pralni, gdzie są postawione pralki dostosowane do konkretnych potrzeb, np. gabarytowych, czy też do typu rzeczy do prania. Następnie samodzielnie wypełniają zawartość pralki, dodają proszek, płyn czy inny środek do czyszczenia, dostępny w ramach usługi, ustawiają czas prania i mogą opuścić pralnię i wrócić, gdy pralka dokładnie wypierze ich rzeczy. Płacą za możliwość skorzystania z pralki.
Zauważyłeś, że klient tak naprawdę wszystko robi samodzielnie, nie potrzebuje pomocy ani nadzoru. Wystarczy, ze będzie stosować się do wskazówek, np. zamieszczonych w regulaminie pralni, a następnie odbierze wyprane pranie.

Jak widać, jest to świetny sposób na to, by bez większych obowiązków związanych z obsługą klientów, zarabiać pieniądze.

Pralnia samoobsługowa – biznes odporny na kryzysy

Pralnie samoobsługowe to biznes, który dobrze prosperuje w różnych warunkach. Rozwiązanie było przetestowane w czasach pandemii koronawirusa. Pralnie samoobsługowe nie upadły z kilku powodów.
Po pierwsze, pranie ubrań i innych rzeczy jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Dlatego klienci z jej nie rezygnują. Po drugie, jako, że cały proces korzystania z pralni samoobsługowych nie wymaga obecności pracownika, a klient użytkuje pralnię w dogodnym dla siebie momencie, pralnie samoobsługowe nie musiały zostać zamknięte w czasach lockdown’u. Niestety, w innych branżach było to nieuniknione.
Pralnia samoobsługowa ma jeszcze jedną istotną zaletę. To biznes, który jest odporny na handel internetowy. Pranie musi być wyprane w świecie rzeczywistym. Nie ma póki co możliwości prania w wersji wirtualnej, dlatego Internet nie stanowi konkurencji dla pralni samoobsługowych.

Pralnia samoobsługowa odpowiedzią na zmiany rynkowe

Koncepcja pralni samoobsługowej świetnie wpisuje się w trend ekonomii współdziałania. Korzystanie z takich pralni to dla klientów niższy koszt – nie muszą posiadać własnych urządzeń do prania, nie ma również konieczności kupowania własnego proszku. Wystarczy, że klient przyjdzie do pralni i ustawi pranie.
Rozwiązanie sprawdzi się idealnie np. w dużych miastach, gdzie wiele osób, np. z racji studiów czy pracy, przeprowadza się do wynajmowanych mieszkań, w których chociażby stan pralki pozostawia wiele do życzenia.
Jak zacząć w tym biznesie? Dowiedz się więcej, wchodząc na stronę: https://zainwestujwspeedqueen.pl/. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki związane z sektorem pralni samoobsługowych. Speed Queen daje możliwość nawiązania współpracy na zasadach franczyzy. Budowa Twojej pralni pod klucz zajmie zespołowi nawet 6 tygodni. Co więcej, eksperci doradzą Ci w kwestiach inwestycyjnych, lokalizacyjnych, a także wesprą Cię marketingowo.