Czyszczenie skór – poznaj ofertę firmy Sovrana

Czyszczenie odzieży skórzanej to usługa, którą warto mieć w ofercie swojej pralni, jeśli chcemy przyciągać klientów. Skórzane kurtki i płaszcze są bardzo popularne, a pranie tych rzeczy w domu jest niemożliwe, bo wymagają one specjalnego traktowania. Dlatego klienci wolą korzystać z usług profesjonalnej pralni.
Obecnie czyszczenie skór i odzieży skórzanej może odbywać się na kilka sposób. Oto co ma w ofercie firma Sovrana – lider w branży profesjonalnego pralnictwa. To firma, która już od dwudziestu lat jest obecna na rynku i zawsze trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o nowe trendy w tej branży.

Chemiczne czyszczenie skór, czyli tak zwane czyszczenie na sucho to metoda tradycyjna i najczęściej stosowana, nie tylko w przypadku wyrobów skórzanych, ale także innych materiałów, które nie mogły być prane w kąpieli wodnej. W procesie czyszczenia na sucho odzież wkładana jest do hermetycznego agregatu piorąco – suszącego, gdzie poddawana jest oddziaływaniu rozpuszczalnika, który usuwa ze skóry zanieczyszczenia. Technologia ta jest nowoczesna i ekologiczna, gdyż dzięki hermetycznemu zamknięciu agregatu nie ma problemu z trującymi oparami – są one skraplane wewnątrz. Warto też zaznaczyć, że firma Sovrana oferuje nowoczesne i skuteczne rozpuszczalniki do czyszczenia chemicznego skór. Są to czterochloroetylen, węglowodory alifatyczne, K4, Green Earth. Ta ostatnia jest ekologiczną technologią o wysokim stopniu innowacyjności. Do czyszczenia wykorzystuje płynny silikon, który jest wytwarzany z substancji naturalnych – piasku lub krzemionki.

Niezależnie od wyboru rozpuszczalnika, wyczyszczenie odzieży to dopiero pierwszy etap – ponieważ w procesie prania jest ona pozbawiana warstwy impregnującej, konieczne jest ponowne zaimpregnowanie. W kabinie impregnującej aplikuje się też środki zmiękczające dostosowane do typu skóry.

Nowością w czyszczeniu odzieży skórzanej jest pranie wodne w technologii wet cleaning Sovrana. Jest to innowacyjna technologia czyszcząca, w której kluczową rolę odgrywają pralnico – wirówki wyposażone w bardzo precyzyjne programatory, które pozwalają na ustawianie wszystkich parametrów prania tak, by były idealnie dopasowane do czyszczonej odzieży.

System wet cleaning Sovrana jest równie skuteczny, jak czyszczenie chemiczne na sucho, a nawet lepiej radzi sobie z trudnymi plamami, na przykład z krwi czy wina. Nie pozbawia też skóry jej naturalnych właściwości, przez co nie jest konieczne używanie substancji zmiękczających. A co ważne w kąpieli wodnej można nie tylko czyścić, ale też aplikować na skórę farbę oraz środki impregnujące, które w tym systemie równomiernie się rozprowadzają i wnikają głęboko w strukturę skóry.