Pralnia wodna – czego potrzebujesz, by poprowadzić taki biznes?

Pralnia wodna to najbardziej klasyczna forma pralni. Nie oznacza to jednak, że jest to biznes prosty, choć z pewnością może przynosić duże zyski. Oczywiście pod warunkiem, że starannie opracujemy biznesplan, a także zainwestujemy w wiedzą o tym, jak działa ta specyficzna branża. Widzę o profesjonalnych usługach pralniczych możemy czerpać od firmy Sovrana, która działa w tej branży już od dwudziestu lat, odnosząc duże sukcesy i ciesząc się zaufaniem klientów. W ofercie znajduje się nie tylko prowadzenie własnych pralni, ale też sprzedaż i serwis urządzeń oraz kompleksowe doradztwo skierowane do wszystkich, którzy chcą działać w branży pralniczej. Oto, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz otworzyć pralnię wodną.

Lokal jest kluczowy dla sukcesu. Rzecz jasna wciąż funkcjonują niewielkie pralnie osiedlowe, które mają swoją stałą klientelę, ale najsilniejszym trendem na rynku są jednak większe i nowoczesne pralnie skierowane do nieco innego klienta – zamożnego, dynamicznego, który chętnie korzysta z różnych usług poza domem, by oszczędzić czas, który jest dla niego najważniejszy. Dlatego idealna lokalizacja to na przykład nowe osiedla apartamentowców, gdzie nie zabraknie osób zainteresowanych tego typu usługami, a z pewnością będą woleli skorzystać z pralni blisko domu, bo to także oszczędność czasu. Inną opcją jest wynajem lokalu w centrum handlowym – tam możemy liczyć na klientów, którzy chętnie podrzucą pranie przy okazji zakupów. Warto też pamiętać, że to miejsce, gdzie każdego dnia pojawiają się tłumy osób, a więc zdecydowanie łatwiej zostaniemy zauważeni. Oczywiście oznacza to nieco mniejszą niezależność, m.in. konieczność dostosowania się do godzin otwarcia galerii handlowej.

Urządzenia pralnicze są najważniejszym elementem tego biznesu. Jeśli chcemy świadczyć usługi najwyższej jakości, musimy zainwestować w nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Na szczęście istnieje tu pole do poczynienia oszczędności – Sovrana sprzedaje także maszyny używane, w znakomitym stanie i z gwarantowanym serwisem. Wybierając używany sprzęt możemy kupić go w takiej cenie, w jakiej kupilibyśmy nowsze maszyny zdecydowanie gorszej marki, jest to więc wybór bardzo opłacalny. Podstawowe wyposażenie klasycznej pralni wodnej to pralnico – wirówki, suszarki oraz stoły i manekiny do prasowania. Potrzebna jest też pakowarka do odzieży, by uprane ubrania oddać klientowi odpowiednio przygotowane do transportu i zabezpieczone przed kurzem i zanieczyszczeniami. Warto też zainwestować w magiel, bo wciąż popularne jest oddawanie do prania bielizny pościelowej.