Innowacje na rynku usług pralniczych – w co warto zainwestować?

Profesjonalne usługi pralnicze rozwijają się tak, jak każda inna branża. Choć jako klienci zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy, dziś pranie i czyszczenie odzieży wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki nowocześniejszym maszynom i detergentom można prać szybciej, skuteczniej, bez ryzyka zniszczenia ubrania i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska.

O innowacjach na rynku usług pralniczych wszystko wie firma Sovrana, która już od 20 lat działa w tej branży, oferując bardzo szeroki zakres usług – od własnych pralni, poprzez sprzedaż i serwis sprzęt, aż po kompleksowe doradztwo i profesjonalne szkolenia dla personelu pralni. W jej ofercie znajdziemy więc wiele nowatorskich technologii i usług. Oto najciekawsze z nich.

System wet cleaning Sovrana to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnego czyszczenia chemicznego. Jest to system, który umożliwia pranie wodne rzeczy, które dotychczas wymagały czyszczenia na sucho przy użyciu środków chemicznych, a więc odzież wierzchnia, puchowe kurtki, garnitury, eleganckie suknie czy odzież skórzana. System wet cleaning nie tylko jest absolutnie bezpieczny dla tych wszystkich materiałów, ale też jest skuteczniejszy w usuwaniu nieprzyjemnego zapachu oraz trudnych zabrudzeń, takich jak plamy z krwi, kawy czy wina. Jak to możliwe? Po pierwsze to zasługa nowoczesnych detergentów, które są jednocześnie skuteczne i delikatne. Co ważne, maszyny z systemem wet cleaning są wyposażone w bardzo precyzyjne dozowniki środków chemicznych, co ogranicza ryzyko zniszczenia odzieży w prani. Kluczową sprawą jest jednak programator, który pozwala na bardzo precyzyjne zarządzanie parametrami prania. Dzięki temu doświadczony personel po odpowiednich szkoleniach jest w stanie zaprojektować pranie nawet najbardziej wymagających rzeczy. Oczywiście do wyboru są też gotowe programy dedykowane do różnego typu garderoby. Co ważne, system wet cleaning umożliwia nie tylko pranie, ale też impregnowanie oraz farbowanie odzieży skórzanej w kąpieli wodnej, co daje lepsze i bardziej trwałe efekty niż stosowane dotychczas metody natryskowe.

Warto też zwrócić uwagę na nowoczesne środki chemiczne służące do czyszczenia na sucho. Stosowany do tej pory PER jest środkiem silnie trującym i ma udowodnione działanie rakotwórcze. Dlatego w nowoczesnych pralniach chemicznych jest n coraz częściej zastępowany przez substancje mniej szkodliwe zarówno dla pracowników, jak i dla środowiska naturalnego: rozpuszczalniki węglowodorowe (Hydrocarbon), oraz rozpuszczalniki pozbawione halogenu (System K4). Dla ograniczenia emocji trujących oparów stosowane są też agregaty z obiegiem zamkniętym.