Wszystko co musisz wiedzieć, jeśli chcesz otworzyć swoją pralnię

Sovrana to firma, która o pralnictwie wie chyba wszystko. Od 20 lat działa w branży pralniczej, oferując obecnie szeroki zakres usług związany z tą dziedziną: zarówno doradztwo przy wyborze sprzętu, jak i serwis oraz sprzedaż nowych i używanych maszyn pralniczych. Sovrana prowadzi też własne palnie. Dlatego warto czerpiąc widzę od jej ekspertów, jeśli myśli się poważnie o założeniu firmy świadczącej usługi pralnicze.

W jakich kwestiach może wesprzeć Cię Sovrana? Oto kilka przykładów z oferty tej firmy.

Założenie ekologicznej pralni chemicznej. Sovrana pomoże Ci zaplanować ten biznes, zapewnia też sprzedaż, montaż oraz serwis urządzeń a także szkolenia personelu, zarówno podstawowe, jak i doszkalające, uczące nowych technik przydatnych podczas rozszerzania zakresu usług. Warto podkreślić, że będzie to pralnia chemiczna, w której zastosowano technologię przyjazną dla środowiska - opary powstające w procesie suszenia są wymrażane, a więc nie są emitowane na zewnątrz tylko w formie skroplonej wracają do agregatu.

Założenie klasycznej pralni wodnej. Eksperci z firmy Sovrana pomogą wybrać lokal, który gwarantuje powodzenie biznesu, a także odpowiednio go wyposażyć. Możesz liczyć na montaż urządzeń, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Elementem współpracy jest też doradztwo oraz pakiet szkoleń dla personelu.

System Wet Cleaning Sovrana wzbogaci Twoją pralnię o profesjonalną technologię umożliwiającą pranie tkanin i skór w wodzie – jest to alternatywa dla najpopularniejszego w przypadku tych materiałów czyszczenia chemicznego. Jest to zaawansowany system prania w wodzie, którego osią jest możliwość bardzo precyzyjnego programowania parametrów danego prania, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie ich do wymogów nawet najbardziej wymagającej i delikatnej odzieży. Jest to metoda zdecydowanie bardziej ekologiczna niż czyszczenie chemiczne, a przy tym pozwala skutecznie odświeżyć, usunąć plamy i nieprzyjemny zapach np. z odzieży wierzchniej czy garniturów. W ramach tego systemu możliwe jest też farbowanie skóry w kąpieli wodnej w celu trwałej zmiany koloru odzieży skórzanej. Włączenie takiej usługi do oferty pralni może przyciągnąć klientów, którzy szukają nieszablonowych rozwiązań.

Techniki dywanowe to kolejny sposób na poszerzenie oferty swojej pralni i przyciągnięcie klientów. Sovrana oferuje środki chemiczne oraz urządzenie do czyszczenia dywanów wraz ze szkoleniem z ich używania. Dzięki temu możliwe będzie wykonywanie w pralni profesjonalnego czyszczenia dywanów, wykładzin oraz tapicerek, w tym usuwanie z nich poważnych zabrudzeń oraz odplamianie.