Jakie wyposażenie potrzebne jest w pralni?

Pralnie chemiczne to świetny pomysł na biznes. W końcu nasza garderoba zawsze będzie wymagać specjalnego czyszczenia, które zagwarantuje jej świeżość i czystość. Nasza zabiegana rzeczywistość sprawia, że nie mamy czasu, aby samodzielnie zajmować się praniem w domu, dlatego z ulgą korzystamy z usług profesjonalnych pralni. Biznes pralniczy będzie zatem zawsze potrzebny i zawsze będzie przyciągał klientelę. Jeśli należysz do grona tych osób, które zamierzają otworzyć własną pralnię, powinieneś zorientować się dobrze, w jaki sposób działa tego rodzaju biznes oraz jakiego wyposażenia potrzebuje.

Otwarcie pralni chemicznej wymaga właściwego wyposażenia. Oczywiście będą potrzebna nam maszyny do czyszczenia chemicznego, jednak równie niezbędne są inne urządzenia, które sprawią, że ubrania trafią do klienta szybko, sprawnie oraz w idealnym stanie. Warto również pamiętać, że tak jak w przypadku wielu innych biznesów, musimy liczyć się z tym, że na początku nasza działalność nie będzie przynosiła ogromnych zysków. Sytuacja będzie wprost przeciwna, ponieważ musimy wziąć pod uwagę koszty inwestycyjne, a więc zapłatę za lokal, pracowników oraz wspominany już sprzęt. Oto, czego dokładnie potrzebujemy.

Niezbędna baza
Absolutną podstawą do otwarcia pralni to agregat chemiczny, który czyści ubrania w rozpuszczalniku organicznym. Proces czyszczenia trwa ok 20 minut, przy czym po wstępnym odplamianiu odzież powinna trafić do agregatu, w którym odbędzie się właściwy proces czyszczenia. Tutaj tkaniny poddawane są działaniom specjalnych czynników organicznych, łączących się z brudem po to, aby zostawić odzież nieskazitelnie czystą. Następnym niezbędnym procesem jest odwirowywanie i suszenie rzeczy, co oznacza usunięcie używanego do czyszczenia rozpuszczalnika. Dzięki temu odzież opuszczająca maszynę jest sucha i czysta oraz gotowa do prasowania. Kolejne wymagane urządzenia to stoły i kabiny deteszarskie, które służą do wstępnego odplamiania najbardziej zabrudzonych miejsc. Takie ciężkie do usunięcia plamy czyści się za pomocą specjalnych pistoletów ciśnieniowych bądź parowych na stole lub w kabinach. Warto zaopatrzyć się w te urządzenia, ponieważ pozwalają na szybkie odplamianie i natychmiastowe odprowadzanie środka chemicznego z blatu stołu.

Co warto dodać?
Pralnie potrzebują stołów prasowalniczych, gdzie rozpoczyna się proces przywracania tkaninom właściwego kształtu i gładkości. Stoły przeznaczone są do prasowania ręcznego za pomocą żelazka parowo-elektrycznego. Kolejna pomocna rzecz to manekiny do prasowania, które sprawiają, że każda sztuka odzieży zyskuje odpowiednią formę, a tkanina nie naciąga lub nie marszczy się w newralgicznych miejscach. Urządzenie takie działa poprzez gorące powietrze i wysokie ciśnienie. Warto jeszcze wspomnieć o pakowarce, która w łatwy sposób pozwala na zapakowanie wyczyszczonych i wyprasowanych ubrań.