Nowoczesna pralnia – jak powinna wyglądać?

Jeszcze do niedawna pralnie kojarzyły się z ciasnymi i dusznymi pomieszczeniami pełnymi zapachu pary i środków chemicznych. Współczesne nowoczesne salony pralnicze mają jednak zupełnie inne oblicze. Jak wygląda nowoczesna pralnia? Co powinna oferować klientom? Jakie inwestycje powinien poczynić każdy przedsiębiorca w branży pralniczej, by odnieść sukces? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znają pracownicy firmy Sovrana.

Sovrana to firma, która od ponad dwóch dekad funkcjonuje na polskim rynku pralniczym. Początkowo Sovrana prowadziła własne pralnie, następnie rozpoczęła współpracę z producentami urządzeń i innymi zagranicznymi przedsiębiorcami, zajęła się sprzedawaniem konceptów pralni ”pod klucz”, a obecnie świadczy wszechstronne usługi, wspierając przedsiębiorców działających w branży pralniczej – od pomocy przy otwarciu pralni, poprzez konserwację i serwis sprzętu, aż po specjalistyczne szkolenia dla personelu. Jako lider na rynku pralniczym Sovrana najlepiej wie, jak powinna wyglądać nowoczesna pralnia i jakie usługi cieszą się największym powodzeniem.

Nowoczesne urządzenia, czyli pranie szybkie, skuteczne i przyjazne dla środowiska. Podstawą w pralni są jak najnowocześniejszego urządzenia. To ta rzecz, na której lepiej nie oszczędzać. Nowoczesne pralnico – wirówki, suszarki i agregaty do czyszczenia chemicznego zdecydowanie różnią się od urządzeń wcześniejszych generacji. Przede wszystkim, jeśli chodzi o jakość wykonywanej pracy – piorą dokładniej, lepiej usuwają plamy. Jednocześnie są one delikatniejsze dla odzieży. Co ważne, dzięki innowacyjnym technologiom udało się znacząco skrócić czas trwania pełnego cyklu prania. Oznacza to, że w tym samym czasie możemy uprać więcej rzeczy – wyższa wydajność urządzeń przekłada się na większą efektywność pralni, a co za tym idzie – wyższe dochody. Istotny jest też aspekt ekologiczny – nowoczesne urządzenia są przyjaźniejsze dla środowiska, zużywają mniej wody i prądu. Rzecz jasna te parametry wpływają też na rentowność naszego biznesu, więc są ważne także z ekonomicznego punktu widzenia.

Nowoczesne detergenty i rozpuszczalniki to drugi warunek sukcesu. Bo nawet najlepsze urządzenia nie będą perfekcyjnie prać, jeśli nie użyjemy detergentów wysokiej jakości. Co jest najważniejsze w nowoczesnych środkach dla profesjonalnych pralni? Przede wszystkim są one bardzo wydajne i skuteczne. Istotnym atutem jest też daleko posunięta specjalizacja – mamy środki o bardzo precyzyjnie wskazanym przeznaczeniu, na przykład odplamiacze do konkretnego typu plam. To sprawia, że są one idealnie zaprojektowane, by te właśnie plamy usuwać. Mamy też do dyspozycji duży arsenał środków uzupełniających – zmiękczających, antyalergicznych, impregnujących… W nowoczesnej pralni musi być ich dużo, żeby móc dobrze odpowiadać na potrzeby klientów.

Usługi specjalistyczne w pralni sprawiają, że klienci wybiorą ten właśnie punkt usługowy. Na pierwszym miejscu spośród nich plasuje się kompleksowa pielęgnacja wyrobów ze skóry. Obecnie rekomendowany do tego jest system wet cleaning, szczególnie w wariancie IBW. Metoda ta jest alternatywą dla popularnego czyszczenia chemicznego i ma w stosunku do niego przewagę, szczególnie jeśli chodzi o skuteczność czyszczenia i delikatność, jest też bardziej ekologiczna. W nowoczesnej pralni powinniśmy mieć też możliwość uprania dywanu czy tapicerki.