Pranie wodne odzieży skórzanej? Tak, to możliwe!

Odzież skórzana jest już klasyką i niezależnie od zmieniających się trendów cieszy się dużą popularnością. Eleganckie zamszowe płaszcze, klasyczne ramoneski ze skóry licowej, skórzane spodnie i kurtki motocyklowe… Wszystko to są ubrania, które wymagają starannej pielęgnacji i profesjonalnego czyszczenia. Oczywiście na co dzień możemy o nie dbać domowymi sposobami, ale raz na jakiś czas trzeba je oddać do pralni.

Dotychczas odzież skórzana była czyszczona wyłącznie na sucho, w pralniach chemicznych. Był to proces, w którym skórę podawano działaniu rozpuszczalników i olejów, nie używając jednak wody, którą uznawano za niszczącą dla tego materiału. Teraz jednak dzięki innowacyjnej technologii wet cleaning Sovrana możemy czyścić odzież skórzaną na mokro, w kąpieli wodnej.

Na czym polega system wet cleaning Sovrana? Jest to innowacyjna technologia prania wodnego z użyciem skutecznych, ale łagodnie działających detergentów. Najważniejsza jest jednak konstrukcja samej pralnico – wirówki, czyli głównego urządzenia, w którym prana jest odzież. Maszyna ta wyposażona jest w ultraprecyzyjny programator. Poza licznymi programami zaprojektowanymi przez producenta posiada on możliwość manualnego sterowania poszczególnymi parametrami prania, co pozwala na dobranie takich, które będą idealne dla danego typu odzieży. Ważnym elementem całego mechanizmu są też pompy dozujące, które bardzo dokładnie odmierzają ilość detergentów, co minimalizuje ryzyko zniszczenia pranej odzieży przez zbyt silnie skoncentrowane środki chemiczne.

Czyszczenie odzieży skórzanej w kąpieli wodnej nie ustępuje skutecznością czyszczeniu chemicznemu na sucho, a w kilku kwestiach ma nawet nad nim pewną przewagę. Przede wszystkim lepiej radzi sobie z nieprzyjemnym zapachem oraz trudnymi i uporczywymi plamami, na przykład z kawy, wina czy krwi. Poza tym pranie wodne w technologii wet cleaning nie pozbawia skóry naturalnych właściwości, więc znacząco skrócony jest etap jej końcowego zmiękczania i uszlachetniania, który jest niezbędny po czyszczeniu chemicznym. Co ważne, kąpiel wodna służy też do dokładnego rozprowadzanie na skórze substancji impregnujących. Jest to technika, która powoduje głębsze wnikanie i bardziej równomierne rozłożenie impregnatów niż w przypadku tradycyjnie stosowanych urządzeń natryskowych. Ważną funkcją tego systemu jest też możliwość farbowania odzieży skórzanej w kąpieli wodnej, w tym farbowania z radykalną zmianą koloru wyjściowego, a nie tylko odświeżeniem odcienia.