Nowoczesna pralnia – na czym oprzeć swoje usługi?

Mogłoby się wydawać, że pralki automatyczne skutecznie wypierają z rynku pralnie. Coraz rzadziej widać je bowiem na naszych osiedlach, a niegdyś pralnia czy magiel znajdowały się niemal na każdym roku. Z pewnością rozpowszechnienie pralek automatycznych i ich coraz lepsza jakość oraz możliwości jakie oferują sprawiają, że rzadziej korzystamy z pralni. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zmieniły się zwyczaje dotyczące ubierania się – odzież szyta jest dziś masowo, często z niedrogich materiałów, które nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji.

Dlatego nowoczesna pralnia raczej nie może opierać swoich usług przede wszystkim na klasycznym praniu ubrań czy pościeli, bo jest ryzyko, że nie przyciągnie wystarczającej liczby klientów. Oczywiście klasyczne pranie wodne jak najbardziej warto mieć w ofercie, trzeba się jednak zastanowić, co jeszcze możemy zaproponować klientom, by odpowiedzieć na ich potrzeby.

U odpowiedzi na to pytanie pomogą nam specjaliści z firmy Sovrana. Ponad dwadzieścia lat doświadczenia na rynku pralniczym sprawia, że znają tę branżę naprawdę dobrze i na bieżąco śledzą zmieniające się trendy. W ofercie marki Sovrana znajduje się wszechstronne wsparcie dla przedsiębiorców z branży pralniczej – od kompleksowych konceptów pralni „pod klucz’ poprzez usługi doradcze, wynajem i serwis sprzętu pralniczego, czy szkolenia dla personelu. Z pomocą ekspertów z Sovrana ułożysz ofertę tak, by Twoja pralnia bez trudu zdobyła dobrą renomę wśród klientów.

Klasyka najwyższej jakości
Pierwszy element oferty, jaką powinien mieć nowoczesny salon pralniczy to usługi klasyczne, takie jak pranie wodne czy czyszczenie chemiczne, jednak musza być one świadczone na najwyższym poziomie, a to zagwarantuje nam wysokiej jakości sprzęt, taki jak pralnico – wirówki, suszarki bębnowe czy agregaty. Co ważne, nowoczesne urządzenia nie tylko czyszczą skutecznie i delikatnie, ale też są szybkie i energooszczędne, a więc jest to inwestycja, która dobrze odbija się na finansach danego przedsiębiorstwa.

Innowacyjne technologie
Jeśli chcemy odnieść sukces, musimy być o krok przed konkurencją. Dlatego już teraz wprowadź w swojej pralni innowacyjne technologie spod znaku wet cleaning. Jest to znakomita alternatywa dla czyszczenia chemicznego. Nowoczesny sprzęt z programatorem sterowanym komputerowo sprawia, że obecnie możemy prac w kąpieli wodnej nawet te rzeczy, które do tej pory musieliśmy poddawać czyszczeniu chemicznemu. W technologii wet cleaning mogą być prane na przykład wyroby ze skróty naturalnej licowej oraz zamszowej, jedwab czy wyroby wełniane. Mamy tu do wyboru systemy SoftWash oraz IMB – ten drugi znakomicie sprawdza się szczególni przy wyrobach skórzanych. Z systemem IBW możemy oferować klientom kompleksową pielęgnacje wyrobów skórzanych – nie tylko ich czyszczenie, w tym usuwanie uporczywych plam, ale też uszlachetnianie, impregnację oraz farbowanie. Pigmenty lepiej rozprowadzają się w wodzie niż w kabinie z systemem natryskowym, dlatego wet cleaning pozwala lepiej farbować skórę nawet jeśli chcemy znacząco zmienić jej kolor wyjściowy.

Usługi dodatkowe
Pralnia na pewno przyciągnie klientów, jeśli będzie miała dobrze rozwinięte techniki dywanowe. Pranie i czyszczenie dywanów i tapicerek nadal jest trudno wykonalne w warunkach domowych.

Warto też pomyśleć o wprowadzeniu systemów, które pozwolą na pranie odzieży specjalistycznej, na przykład używanej w pożarnictwie – to nisza, która pomoże nam na wyprzedzenie konkurencji i uzyskanie stałych oraz przewidywalnych dochodów dzięki współpracy z jednostkami straży pożarnej.