Nowoczesne metody profesjonalnego czyszczenia odzieży -Wet Cleaning System

W dzisiejszych czasach istnieje sporo sposobów na usprawnienie codziennych obowiązków. Jedną z czynności regularnie wykonywanych w każdym gospodarstwie domowym jest pranie. Na szczęście nie musimy już spędzać długich godzin na praniu, suszeniu i prasowaniu naszej odzieży – istnieją bowiem firmy realizujące usługi pralnicze. Oddając odzież do pralni mamy do wyboru tradycyjną pralnię wodną lub pralnię chemiczną. Do pewnego momentu funkcjonowały tylko pralnie wodne. Natomiast od połowy lat trzydziestych dziewiętnastego wieku na masową skalę zaczęto otwierać zakłady oferujące czyszczenie chemiczne. Dziś pralnie chemiczne nie stanowią żadnego novum. Stosowane w nich środki znacznie różnią się od substancji używanych sto lat temu, jednak zasadnicza metoda ciągle jest taka sama: oczyścić ubranie bez użycia wody, stosując w jej miejsce specjalnie dobrany rozpuszczalnik. Jakiś czas temu pojawiła się jednak jeszcze nowocześniejsza metoda, stanowiąca nowe spojrzenie na kwestię profesjonalnego czyszczenia odzieży. Poznajmy Wet Cleaning System.

Wet Cleaning System – alternatywa dla prania chemicznego
Wet Cleaning System, metoda w całości opracowana przez firmę SOVRANA, jest innowacyjnym sposobem czyszczenia, umożliwiającym pranie wodne nawet najbardziej delikatnych materiałów. Do tej pory niektóre tkaniny mogliśmy poddawać jedynie czyszczeniu chemicznemu. Dotyczyło to na przykład takich materiałów, jak zamsz czy skóra. Od momentu powstania metody Wet Cleaning System możliwe stało się pranie takich rzeczy z wykorzystaniem wody. Jak to możliwe? Spróbujmy to wyjaśnić.

Jak działa Wet Cleaning System?
Podstawową różnicą między Wet Cleaning System a czyszczeniem chemicznym jest rodzaj stosowanego rozpuszczalnika. Pranie chemiczne polega na wykorzystaniu w miejsce wody specjalnie dobranej substancji chemicznej. Natomiast w Wet Cleaning System używa się zwykłej wody. Pranie wymagającej odzieży z zastosowaniem wody możliwe jest dzięki wykorzystaniu w Wet Cleaning System specjalnych pralnico-wirówek. Te urządzenia pozwalają na precyzyjne dostosowanie parametrów prania do rodzaju odzieży oraz stopnia jej zabrudzenia. Ta technologia umożliwia o wiele dokładniejszą kontrolę nad całym procesem prania. Zaletą Wet Cleaning System jest także zastosowanie nowych, o wiele delikatniejszych środków piorących. Dzięki temu, że preparaty są wyjątkowo łagodne dla tkanin, a jednocześnie mają silne działanie czyszczące, wyprane tkaniny są nie tylko idealnie czyste, lecz także ich struktura nie ulega osłabieniu. Za dobór środka piorącego do danego cyklu prania odpowiedzialne są specjalne pompy samodozujące, dzięki czemu mamy pewność, że ilość i rodzaj środka piorącego zostanie dobrana we właściwy sposób.